Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który przybliżył wszystkim znaczenie i okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Dzieci recytowały wiersze o ojczyźnie, wolności i polskich symbolach narodowych. Następnie zaśpiewane zostały pieśni patriotyczne m. in. „Witaj, majowa jutrzenko” i „Mazurek Dąbrowskiego”.
Uroczystość miała podniosły, ale radosny charakter. Była nie tylko lekcją historii, lecz także wyrazem szacunku i miłości do ojczyzny wyrażonym przez najmłodszych uczniów naszej szkoły.
]]>Wzięły także udział w gminnych zawodach sportowych, podczas których mogły sprawdzić swoją sprawność i współpracę w grupie. Klasa zajęła II miejsce! :) Uczniowie aktywnie uczestniczyli w działaniach samorządu uczniowskiego oraz wzięli udział w konkursie pięknego czytania, rozwijając swoje zdolności czytelnicze i prezentacyjne. Klasa miała również okazję obejrzeć spektakl teatralny w Centrum Kultury w Śmiglu o segregacji śmieci, który dostarczył wielu emocji i inspiracji. Na zakończenie miesiąca uczniowie zaangażowali się w przygotowanie apelu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, ucząc się historii i znaczenia tego ważnego wydarzenia.
]]>W klasie pochwalił się się złotym medalem i biletem do wielkiego finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w Opolu.
Kibicujemy naszemu sportowcowi i staramy się brać z niego przykład podczas zajęć ruchowych. fot.M.Nadobnik
]]>Przypomnijmy, że Gabriela została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, natomiast Władysław jest Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Zaświadczenia dają naszym przyszłym absolwentom pierwszeństwo w dostaniu się do wybranej szkoły ponadpodstawowej, a Gabrysia jest dodatkowo zwolniona z pisania egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego.
Wszyscy serdecznie gratulujemy Laureatom ich sukcesu, który jest ogromnym osiągnięciem i docenieniem ich talentu oraz pilności. fot.E.Walachowska
]]>Klasa IIIb zabrała widownię do Królestwa Surowców Wtórnych, gdzie poznaliśmy wiele faktów dotyczących ochrony naturalnych zasobów naszej planety. Klasa IIa pokazała codzienne sposoby na pozostanie przyjacielem Ziemi w życiu codziennym.
W części rozrywkowej zobaczyliśmy pokaz mody ekologicznej i żartobliwie przedstawione przykłady strojów z wykorzystaniem opakowań. Zaśpiewaliśmy także piosenki takie jak: Moja planeta, Imieniny Ziemi, Ziemia - wyspa zielona.
Cały występ zwieńczyła deklaracja dbania o niwelowanie skutków globalnego ocieplenia. Następnie każda klasa w ogrodzie poznała zasady sadzenia drzewa w praktyce. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.
]]>Uczniowie klas IV-VIII w ramach tej akcji, mimo okresu świątecznego, przygotowali papierowe żonkile i obdarowali nimi najbliższych informując o celu tej akcji. W ten sposób nie tylko pamiętali o wydarzeniach z przeszłości, ale również wyrażali swój sprzeciw przeciwko okrucieństwu wojny.
]]>Poniedziałek: neonowo – odblaskowo
Wtorek: ja noszę dres – dres spoko jest
Środa: dzień na opak, nie do pary (ubrania na lewą stronę)
Czwartek: dzień postaci z bajki/filmu/serialu, idol/celebryta
Piątek: Francja elegancja – koszule, sukienki, krawaty, muszki
Największym powodzeniem cieszył się dzień, w którym uczniowie mogli przebrać się za postać z bajki lub filmu. Niecodzienne stroje uczniów naszej szkoły pokazały ich kreatywność, pomysłowość i dystans do samych siebie. Zabawa była wspaniała, pełna uśmiechu i dobrego humoru.
]]>Zajęcia poprowadził p. Adam Stryjakowski, historyk, pracownik Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu, członek grupy rekonstrukcyjnej Tschuff, ale przede wszystkim fascynat powstania wielkopolskiego. Ubrany w strój powstańca wielkopolskiego z wielka pasją zaprezentował nie tylko historię powstania, ale i pokazał liczne przedmioty nawiązujące do powstania wielkopolskiego.
]]>Z ogromną radością pragnę poinformować, że klasa 1 z Czacza wywalczyła 2 miejsce, tracąc do złotych medalistów tylko 1 punkt.😊
]]>O godzinie 9.00 wyruszyliśmy z Czacza w kierunku Śmigla, następnie Robaczyna i Bruszczewa, aby ostatecznie dotrzeć na metę rajdu w Starej Przysiece Drugiej. Po przybyciu na metę na uczestników czekał słodki poczęstunek oraz gorąca herbata i kawa. Każdy otrzymał również na pamiątkę znaczek okolicznościowy.
Po krótkiej przerwie regeneracyjnej rowerzyści mogli zmierzyli się z przygotowanymi konkursami, które wymagały zręczności, dobrej koordynacji oraz dobrej pamięci. Również nasi uczniowie wzięli udział w różnych konkurencjach, a niektórym nawet udało się zdobyć nagrody. Pogoda tym razem nam nie sprzyjała. Było bardzo wietrznie, ale bezpiecznie wróciliśmy do domu. Opiekunkami podczas rajdu były p. Magdalena Adamczak i p. Bernadeta Dudzińska.
]]>W Szkole Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie spotkały się pary uczestników z 14 placówek. Test pisany przez uczestników konkursu dotyczył ciekawostek i wiedzy z różnych dziedzin nauki. Naszym uczniom dziękujemy za dumne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszego rozwijania zdolności. fot.M.Nadobnik
]]>