AKTUALNOŚCI

Wycieczka Szlakiem Piastowskim

Dnia 23.06.2026 r. uczniowie klasy II i IIIa uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Pierwszych Piastów w Lednicy, w którym uczniowie poznali historię początków państwa polskiego oraz życie i działalność pierwszych władców z dynastii Piastów.

Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili Katedrę Gnieźnieńską. Pod opieką przewodnika obejrzeli słynne Drzwi Gnieźnieńskie, poznając przedstawione na nich sceny z życia św. Wojciecha oraz ich znaczenie historyczne i artystyczne. Uczniowie dowiedzieli się również wielu ciekawych informacji na temat arcybiskupów i biskupów gnieźnieńskich oraz roli Gniezna w historii Polski.

Kolejnym punktem programu była wizyta w rezerwacie archeologicznym w Biskupinie, gdzie uczniowie mogli zobaczyć ślady dawnego osadnictwa oraz poznać pracę archeologów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty lepienia z gliny, podczas których dzieci samodzielnie wykonywały prace inspirowane dawnym rzemiosłem.

Wycieczka była wartościową lekcją historii, pozwoliła poszerzyć wiedzę o początkach państwa polskiego oraz rozwijać zainteresowania związane z dziedzictwem kulturowym naszego kraju. 

tekst i fot. Jowita Lewandowska

×
Niezbędne pliki cookies

Te pliki cookie są niezbędne do działania strony i nie można ich wyłączyć. Służą na przykład do utrzymania zawartości koszyka użytkownika. Możesz ustawić przeglądarkę tak, aby blokowała te pliki cookie, ale wtedy strona nie będzie działała poprawnie.

Zawsze aktywne
Analityczne pliki cookie

Te pliki cookie pozwalają liczyć wizyty i źródła ruchu. Dzięki tym plikom wiadomo, które strony są bardziej popularne i w jaki sposób poruszają się odwiedzający stronę. Wszystkie informacje gromadzone przez te pliki cookie są anonimowe.