Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...W poniedziałek 13 maja w Bibliotece Publicznej w Śmiglu odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania.

Naszą szkołę reprezentowali: Hanna Dalaszyńska 2a, Helena Sobol 2a, Alan Figura 2b i Franciszek Nadolny 2b.

Alan Figura zajął 3 miejsce. Gratulujemy! fot.B.Wąsik

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

17 kwietnia w bibliotece odbył się Konkurs Pięknego Czytania Klas 1-3. Oto wyniki:

 

 

 

klasy 1

Mistrz Pięknego Czytania - Antoni Kowalski

wyróżnienia - Bartosz Stachowiak, Fabian Firlej

klasy 2

Mistrz Pięknego Czytania - Alan Figura

wyróżnienia - Hanna Dalaszyńska, Helena Sobol, Franciszek Nadolny

klasy 3

Mistrz Pięknego Czytania - Maria Marcinkowska

wyróżnienia - Marcelina Żurawska, Gabriela Szczerbal.

Wszyscy otrzymali w nagrodę dyplomy oraz książki (fot.B.Wąsik).

Czytaj więcej...W bibliotece nadal codziennie spotkamy się podczas poranków literackich i głośno czytamy książki. Czasem dla rozrywki zamiast czytać, gramy w różne gry np. "w butelkę", "księżyc", czy "ćwirka".

Na uczestników naszych spotkań czekają też od czasu do czasu niespodzianki - np. dziś odbyła się loteria książkowa i trzy osoby niespodziewanie wygrały książki. Kolejne loterie książek już wkrótce!

Dziękujemy p. Patrycji Rychel-Samoląg, która jest sponsorem nagród książkowych :) fot.B.Wąsik

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Biblioteka szkolna po raz drugi uczestniczyła w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Była to edycja 2.0 na lata 2021-2025. Program ma na celu promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży poprzez zakup nowości wydawniczych oraz wspieranie działalności bibliotek szkolnych. fot.B.Wąsik

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W bibliotece nagrodzono autorów najlepszych prac biorących udział w konkursie plastycznym "Czytać można wszędzie".

Jury konkursowe w składzie: Gabriela Domagała, Natalia Żelek, Martyna Nijaka, Aleksandra Flis przyznało następujące nagrody:

1 miejsce - Kornelia Buchwald 2a

wyróżnienia - Wojciech Rzeźnik 3b, Maria Marcinkowska 3a, Klaudia Krupka 3b, Gabriela Szczerbal 3b, Weronika Marcinkowska 5a, Wiktoria Grygiel 3a, Fabian Mikołajczak 2b, Aleksandra Stachowiak 3b, Lena Borowiak 3a, Bartosz Konopiński 3a, Igor Domagała 3a.

Wszyscy laureaci otrzymali książki. Gratulujemy! fot.B.Wąsik

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Biblioteka rozpoczęła wypożyczanie pierwszej partii nowości książkowych, które zakupiono w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Do tej pory nowe książki można było oglądać w bibliotece na miejscu lub posłuchać podczas codziennych poranków literackich, czy zajęć bibliotecznych. Od dziś można wypożyczać nowe książki i codziennie zaglądać na specjalnie wydzielone półki z nowościami, bo będą się pojawiać kolejne nowe książki w miarę opracowywania przez bibliotekarkę.

Zapraszamy i życzymy wspaniałych wrażeń podczas czytania! fot.B.Wąsik

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Tradycyjnie co roku w bibliotece obchodzimy Mikołajki czytając podczas dużej przerwy książkę "Kevin sam w domu".

Poza tym zorganizowana została Mikołajkowa Loteria Książek i wśród czytelników rozlosowano 7 książek. Ci, którym nie dopisało szczęście w losowaniu, otrzymali lizaki. fot.B.Wąsik

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W odpowiedzi na akcję czytelniczą biblioteki wielu uczniów wstąpiło do Klubu Pożeraczy Książek.

Czytelnicy odbierali kupony w bibliotece, czytali książki, opowiadali treść przeczytanych książek i zbierali pieczątki na kuponach. Książki były czytane zarówno w domu, jak i w bibliotece.

W poniedziałek 4 grudnia w bibliotece odbyło się podsumowanie akcji i wręczenie nagród najaktywniejszym pożeraczom książek. Wszyscy nagrodzeni czytelnicy otrzymali dyplomy oraz sami mogli sobie wybrać nagrody do czytania. Oto najlepsi:

Anna Żelek, Maja Wojtkowiak - przeczytały i opowiedziały po 35 książek

Natalia Starkbauer, Agata Jagodzinska - przeczytały i opowiedziały po 21 książek

Gabriela Marcinkowska, Ewelina Dworczak - przeczytały i opowiedziały po 14 książek

Wiktoria Grygiel, Bartosz Konopiński, Emilia Weinert, Zofia Nowak, Maria Domagała - przeczytali i opowiedzieli po 7 książek.

fot.B.Wąsik

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Biblioteka ogłasza konkurs plastyczny dla wszystkich chętnych.
Technika i wielkość prac dowolna.

Liczymy na Waszą kreatywność i pomysłowość!
Termin składania prac – do 1 grudnia.
W grudniu zostanie zorganizowana wystawa.
Komisja konkursowa nagrodzi najlepsze prace.

Nagrody książkowe czekają!

Czytaj więcej...Kilka dni temu w naszej szkole zagościli zacni goście. W ramach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek uczniowie wcielili się w najróżniejsze postacie bajkowe. W szkole pojawiły się wróżki, czarodzieje, koty, królewny, minionki i inni. Każdy miał również możliwość zrobienie sobie zdjęcia w fotobudce.

W tym dniu zorganizowano także Szkolny Dzień Czytania. Najmłodsi uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki wysłuchali bajek czytanych przez uczniów starszych klas. Na zakończenie tego bajkowego dnia uczniowie z klas 1-3 wybrali się do „kina szkolnego”. Był popcorn, napoje i inne słodycze, a film który obejrzeliśmy nosił tytuł „Magiczna Słonica”.

GALERIA FOTO fot.N.Marciniak-Kozak

Czytaj więcej...Biblioteka zaprasza - wstąp do klubu dla prawdziwych czytelników!

Czytaj książki i zdobywaj kolejne poziomy, by zostać Pożeraczem Książek.

Odbierz kupon w bibliotece, czytaj książki, zbieraj pieczątki, a na końcu czeka NAGRODA!

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W bibliotece odbyło się podsumowanie konkursu kolorowanek. Na konkurs dostarczono 82 prace. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody niespodzianki. Następnie odbyło się losowanie nagród książkowych. Kilkunastu uczestnikom konkursu dopisało szczęście. Zapraszamy na wystawę! fot.B.Wąsik

Czytaj więcej...W bibliotece właśnie pojawiła się pierwsza partia nowych książek zakupionych z funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (i będą kolejne!). W związku z tym rozpoczynamy akcję głośnego czytania NOWYCH książek w bibliotece. Wszystkich chętnych zapraszamy codziennie do biblioteki na pierwszej dużej przerwie o 10.35.

W tym tygodniu czytamy "Wszyscy kochają Sigge" L. Hallberg & M. Nordqvist. Jest to jedna z części ulubionej serii miłośników koni. Zapraszamy!