Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Miło nam poinformować, że Władysław Jóźwiak uczeń klasy 7a zdobył tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Zaświadczenie Kuratora Oświaty z przysługującymi uprawnieniami i przywilejami zostało mu wręczone przez Panią Wicedyrektor Renatę Stachowską podczas apelu z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który odbył się 30 kwietnia.

Pomimo wielu różnych aktywności Władziu postanowił spróbować swoich sił w Wojewódzkim Konkursie Geograficznym. Każdemu etapowi towarzyszyły niezliczone godziny pracy poświęconej na przygotowanie się do konkursu. Uczeń pracował samodzielnie w domu, jak i podczas dodatkowych spotkań dwa razy w tygodniu na Teams z nauczycielem geografii – p. Magdaleną Adamczak, poszerzając i utrwalając wiedzę oraz umiejętności geograficzne. Po przejściu etapu szkolnego, a następnie rejonowego w etapie wojewódzkim przekroczył próg wymaganych 55% i tym samym otrzymał tytuł finalisty. fot.M.Adamczak

Czytaj więcej...Czytaj więcej...15 kwietnia w Szkole Podstawowej im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie odbył się finał Gminnego Konkursu Ortograficznego. W zmaganiach udział wzięli uczniowie z gminy Śmigiel.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich: Marcelina Żurawska, Olga Piotrowicz, Bartosz Konopiński oraz z klas drugich: Alan Figura, Hanna Dalaszyńska i Miłosława Jurga.

Miło nam poinformować, że tytuł „Mistrza Ortografii” zdobył uczeń klasy 2b Alan Figura. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! fot.P.Rychel-Samoląg

Czytaj więcej...Komenda Powiatowa Policji w Kościanie zorganizowała konkurs pod hasłem „Bezpieczne Ferie z Sierżantem Pyrkiem”. Do konkursu zgłoszono aż 436 prac plastycznych. Wśród jego laureatów w kategorii klas I, spośród około 150 prac, wybrano rysunek uczennicy klasy 1a z Zespołu Szkół w Czaczu.

Praca Alicji Jagodzińskiej, ilustrująca sytuację niebezpieczeństwa na zamarzniętym stawie, zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w twórczości artystycznej!

Czytaj więcej...Władysław Józwiak został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego.

W piątkowe popołudnie 26 stycznia Władysław Józwiak uczeń klasy 7a wraz z 86 uczestnikami województwa wielkopolskiego brał udział w Wojewódzkim Konkursie Geograficznym. Miło mi poinformować, że jest finalistą tego konkursu, za co otrzymuje dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły średniej.  Dodam, że konkurs był bardzo trudny, Władziu musiał wykazać się bardzo dobrą znajomością zadań zarówno z geografii Polski, jak i świata. Jeszcze raz gratuluję i życzę dalszych sukcesów. fot.M.Adamczak

Czytaj więcej...Z okazji zbliżających się świąt Urząd Miejski Śmigla zorganizował konkurs plastyczny dla uczniów klas IV –VIII pt. „Świąteczna pocztówka”. Zadaniem uczestnika było wykonanie pracy plastycznej o tematyce świąt Bożego Narodzenia. 9 grudnia podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Magicznej Krainie Św. Mikołaja, na stacji Śmigielskiej Kolei Wąskotorowej zostały ogłoszone wyniki tego konkursu.

Naszą szkołę reprezentowała praca Agaty Jagodzińskiej z klasy 5a, która otrzymała w tym konkursie wyróżnienie. Zwycięskie prace zostały wydane w formie pocztówki. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...Czytaj więcej...27 listopada odbył się finał wojewódzki konkursu "Zielone Wielkopolskie". Nasza szkołę reprezentował uczeń klasy 7a Szymon Frąckowiak, ponadto gminę Śmigiel reprezentowali uczniowie szkół ze Śmigla i Starej Przysieki Drugiej. W olimpiadzie wzięło udział 18 gmin województwa wielkopolskiego, a każdą gminę reprezentowały zespoły 3 osobowe. Liczyła się klasyfikacja indywidualna i grupowa. Miło mi poinformować, że Szymon zajął 6 miejsce w klasyfikacji indywidualnej na 54 startujących. Tym samym Szymon i inni uczestnicy naszej gminy zdobyli również 6 miejsce w klasyfikacji gminnej.

18 grudnia odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie przez p. burmistrz Małgorzatę Adamczak. Konkurs organizowany był przez Fundację Większe Mniejsze, a dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Jeszcze raz gratulujemy Szymonowi osiągniętego wyniku.fot.M.Adamczak

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 1b Lena Pintal otrzymała wyróżnienie w powiatowym konkursie plastycznym „Mój zębowy niezbędnik”, zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Kościanie.

Duży sukces odniósł również Filip Sobański, wychowanek Akademii Piłkarskiej Reissa, który podczas podsumowania sezonu 2023 uzyskał tytuł Najlepszego Zawodnika turnieju Reiss Cup By Coconaut. Serdecznie gratulujemy! fot.P.Rychel-Samoląg

Czytaj więcej...Lena Adamczak uczennica klasy IVa rozpoczęła nowy sezon w tenisie stołowym. W poprzednim sezonie Lena wywalczyła 8 miejsce w Polsce i 1 miejsce w Wielkopolsce w swojej kategorii. We wrześniu brała udział w 1 Grand Prix Wielkopolski Kadetek, w którym zajęła bardzo dobre VI miejsce pokonując dużo starsze od siebie zawodniczki. Ponadto startowała w eliminacjach do Grand Prix Polski Młodziczek w Olkuszu i przeszła do turnieju głównego, w którym zagrała bardzo dobre mecze.

Natomiast w ostatni weekend odniosła bardzo duży sukces, ponieważ wzięła udział w I Grand Prix Polski Żaczek i zajęła V miejsce, co tym samym uplasowało ją na 7 miejscu w Polsce. Warto dodać, że Lena po szkole trenuje 3 razy w tygodniu w Klubie GLKS "Orlęta Czacz" pod okiem trenera Marka Maślaka i dodatkowo bierze udział w różnych turniejach organizowanych w kraju i zagranicą. Przykładem jest międzynarodowy turniej tenisa stołowego w Dusseldorfie w Niemczech dla dzieci, w którym wzięła udział i zajęła V miejsce, a startowało tam ponad 200 dzieci w każdej kategorii.
Przed Leną okres przygotowawczy do kolejnych turniejów, dlatego życzymy jej dużo sił, zdrowia i dobrej kondycji oraz motywacji do osiągania coraz lepszych wyników.

GALERIA FOTO fot.M.Adamczak

Czytaj więcej...31 maja 2023 r. uczniowie klas ósmych w składzie: Zofia Marcinkowska, Klaudia Woś i Bartosz Wojciechowski wzięli udział w VII Powiatowym Konkursie o tytuł Mistrza Teologii.

Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą z zakresu znajomości Starego i Nowego Testamentu oraz Katechizmu Kościoła Katolickiego. Wszyscy nasi uczniowie znakomicie poradzili sobie z zagadnieniami, natomiast Zosia Marcinkowska z klasy VIIIa została finalistką  konkursu zajmując IV miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów. fot.B.Dudzińska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

 

 

 

 

 

Wiosna obfitowała w konkursy ortograficzne. Już 14 marca sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXIII Gminnym Konkursie Ortograficznym „Zostań mistrzem ortografii” pod patronatem Burmistrza Śmigla. Tegoroczne zmagania odbyły się w Szkole Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu. Naszą szkołę w kategorii klas IV – VI reprezentowali: Ewelina Dworczak, Władysław Jóźwiak oraz Maja Konieczna. Przedstawicielkami klas starszych były: Iga Kozłowska, Zuzanna Koźlik oraz Klaudia Woś. Wicemistrzem ortografii został Władysław Jóźwiak z klasy VI a.                                                  

20 kwietnia natomiast dwoje uczniów z klas ósmych, Małgorzata Marcinkowska oraz Mateusz Skrzypczak,  wzięło udział w powiatowym konkursie ortograficznym „Złote pióro Kolberga”.  Konkurs ten organizowany jest przez I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga w Kościanie. Uczniowie zmierzyli się z dwoma tekstami  o przygodach fikcyjnego bohatera – Oskara Kolbergowicza i rozwiązali krzyżówkę o historii liceum. W gronie finalistów konkursu  znalazł się uczeń  klasy VIII b – Mateusz Skrzypczak.                                                                                                                                                          

26 maja w Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie im. Stefana Koszewskiego odbył się ostatni z konkursów, a mianowicie XXVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV – VI. W rywalizacji udział wzięło 39 uczniów powiatu kościańskiego. Reprezentanci naszej szkoły, Kamila Jaworska, Szymon Frąckowiak i Władysław Jóźwiak pisali dyktando, w którym  mogli popełnić 104 błędy. Wszyscy nasi uczniowie znakomicie poradzili sobie z zadaniem, zaś Szymon Frąckowiak z klasy VI a został finalistą konkursu.
Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczniom, którzy mierzą się z niełatwą polską ortografią oraz interpunkcją. fot.E.Walachowska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

 

 

 

 

 

W sobotę 20 maja w Lubaszu odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W kategorii I (uczniowie klas 1–4 szkoły podstawowej) powiat kościański reprezentowała uczennica naszej szkoły – Agata Jagodzińska.

Awans do etapu wojewódzkiego Agata zapewniła sobie zajmując I miejsce w eliminacjach powiatowych turnieju, które odbyły się 23 marca w Szkole Podstawowej w Jerce. W etapie wojewódzkim w swojej kategorii rywalizowała z 30 uczestnikami.

Turniej składał się z testu pisemnego, zadań praktycznych i finału ustnego. Podczas turnieju uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznymi umiejętnościami posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego. Dziękujemy OSP Czacz i PSP Kościan za pomoc w przygotowaniach do turnieju. fot.M.Jagodzińska

Czytaj więcej...5 maja  w  Szkole Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Kościanie odbył się Powiatowy Konkurs „Złote Pióro Mistrza Ortografii”.

W konkursie wzięło udział 37 uczniów z klas III. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3a Lena Adamczak i Natan Konieczny. 16 maja odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Nagrody  uczestnikom wręczył burmistrz Kościana Piotr Ruszkiewicz. Miło nam poinformować, że wyróżnienie w konkursie otrzymała Lena Adamczak.

GALERIA FOTO fot.P.Rychel-Samoląg

Czytaj więcej...W poniedziałek 8 maja odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania dla klas drugich. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali Gabriela Szczerbal i Franciszek Sieracki z klasy 2b oraz Wiktoria Grygiel i Maria Marcinkowska z klasy 2a. Reprezentanci mieli za zadanie przeczytać wylosowany fragment książki Holly Webb przed zebraną komisją.

Miło nam poinformować, że w przeprowadzonym konkursie III miejsce zajęła Maria Marcinkowska, a wyróżnienia otrzymały Gabriela Szczerbal i Wiktoria Grygiel. Serdecznie gratulujemy!

GALERIA FOTO fot.P.Przybylska

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/joomgallery/originals/mistrzowie_matematyki_1071/mistrzowie_matematyki_4_20230428_2066317058.jpg'

Czytaj więcej...We wtorek 25 kwietnia w Zespole Szkół w Starym Bojanowie odbył się III Gminny Konkurs Matematyczny pod patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla "Zostań mistrzem matematyki". Celem konkursu było popularyzowanie matematyki i rozwijanie zainteresowań matematycznych. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV-VI oraz klas VII-VIII. Naszą szkołę reprezentowali: Marcel Flis, kl. 5b, Szymon Frąckowiak, kl. 6a, Władysław Jóźwiak, kl. 6a, Małgorzata Marcinkowska, kl. 8a, Artur Łapszyn, kl. 8b i Mateusz Skrzypczak, kl. 8b.

Miło nam poinformować, że  Władysław Jóźwiak zajął I miejsce, a Szymon Frąckowiak II miejsce w rywalizacji klas IV – VI.  Gratulujemy! W piątek 28 kwietnia zwycięzcy spotkali się ponownie, aby odebrać nagrody z rąk Wiesława Kasperskiego - Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla.

GALERIA FOTO fot.M.Jagodzińska

Czytaj więcej...Dnia 14 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej w Śmiglu odbył się etap finałowy XXIII Gminnego Konkursu Ortograficznego pod patronatem Burmistrza Śmigla. Uczniowie z pięciu szkół naszej  gminy rywalizowali o tytuł „Mistrza Ortografii”. Zmagania z niełatwymi  regułami ortograficznymi oraz zasadami interpunkcyjnymi  stoczono w dwóch kategoriach wiekowych:  klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII.  Miło nam poinformować, że uczeń klasy VIa – Władysław Jóźwiak zajął II miejsce w rywalizacji klas IV – VI. Gratulujemy!

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Uczniowie klasy 1a chętnie prezentują swoje talenty i uzdolnienia poprzez udział w konkursach o różnorodnej tematyce.

Miło mi poinformować, że MIŁOSŁAWA JURGA zajęła III miejsce w gminnym konkursie plastycznym pt. "Walentynka dla Ukrainy" organizowanym przez Urząd Miejski Śmigla.

Natomiast KORNELIA BUCHWALD zajęła III miejsce w powiatowym konkursie plastycznym pt. "Najpiękniejsza kartka wielkanocna" organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kościanie. Gratulujemy serdecznie i liczymy na dalsze sukcesy. fot.M.Biegańska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Uczennica klasy 3a Lena Adamczak odnosi ogromne sukcesy w tenisie stołowym. W ostatnim czasie zdobyła 2 miejsce w III Grand Prix Wielkopolski Żaczek, 1 miejsce w V Memoriale Kazimierza Maślaka w Czaczu oraz zakwalifikowała się do Mistrzostw Polski, które odbędą się w Gliwicach 3 czerwca. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów! fot.P.Rychel-Samoląg

Czytaj więcej...W IV Konkursie Historycznym "Ziemia Śmigielska w czasie Powstania Wielkopolskiego", który odbył się pod honorowym patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla,  Małgorzata Marcinkowska drugi rok z rzędu zdobyła pierwsze miejsce, a Bartosz Wojciechowski drugie. Ich wiedza na temat powstania wielkopolskiego jest imponująca. Wielkie gratulacje. Wśród wyróżnionych uczestników był również Artur Łapszyn.

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Bartosz Wojciechowski oraz Mateusz Skrzypczak reprezentowali okręg leszczyński w konkursie sprawdzającym wiedzę z zakresu kompetencji obywatelskich.

W eliminacjach rejonowych wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą samorządu terytorialnego. Wielkie gratulacje za sukces i dużą wiedzę. Organizatorem konkursu było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu. W etapie szkolnym uczestniczyły jeszcze: Jagoda Szymańska, Zuzanna Koźlik i Małgorzata Marcinkowska. fot.M.Adamczak

W realizacji zadań wykorzystaliśmy wyposażenie zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości, #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszłosci.

Czytaj więcej...Mateusz i Jagoda wzięli udział  w konkursie organizowanym przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie. Celem konkursu było przygotowanie pracy pod tytułem „Zakładam firmę w branży ekologicznej” edycja 2022. Uczestnicy musieli wykazać się myśleniem proekologicznym oraz zwrócić uwagę na kompetencje. Mateusz zajął się tematem związanym z segregacją śmieci, natomiast Jagoda założyła ekologiczną  firmę turystyczną sprzedającą wyjazdy zagraniczne. Dzięki swym działaniom zaprezentowanym w pracy Mateusz został laureatem, a praca Jagody została wyróżniona. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Link do wyników konkursu:

Wyniki konkursu „Zakładam firmę w branży ekologicznej” edycja 2022 | CWRKDiZ Leszno

fot.M.Adamczak W realizacji zadań wykorzystaliśmy wyposażenie zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości, #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszłosci.

 

Czytaj więcej...Pani Milena Jagodzińska została wyróżniona i nagrodzona podczas gali podsumowującej konkurs "Wielkopolski Nauczyciel Roku".

Konkurs jest organizowany co roku przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Nagradzani są nauczyciele cechujący się entuzjazmem i pasją w pracy, wysoką jakością nauczania, współpracą ze środowiskiem lokalnym, którzy swoją postawą i pracą mobilizują innych do działania, posiadający szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze, czynnie zaangażowani w rozwój szkoły.

Pani Milena jest jedyną nagrodzoną przedstawicielką nauczycieli naszego regionu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy!

źródło fot. https://www.umww.pl/poznalismy-najlepsze-szkoly-i-najlepszych-nauczycieli-w-wielkopolsce