Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Uczniowie klas VII i VI spędzili wtorkowe przedpołudnie w ogrodzie terapeutycznym na terenie Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach. Wizyta ta odbyła się dzięki realizacji projektu „Aktywni dla Pokoleń – Kontynuacja!” finansowanego przez powiat kościański.

Uczniowie korzystając z pięknej pogody wykonali prace porządkowe: oczyścili ogród z liści i chwastów oraz posadzili nowe kwiaty w doniczkach.

Wizytę w „Tajemniczym Ogrodzie” zakończył wspólny posiłek wolontariuszy, mieszkańców DPS oraz opiekunów. Była to już kolejna wizyta młodzieży w Jarogniewicach, która jest efektem udanej współpracy z tą instytucją. 

GALERIA FOTO fot.A.Mocek

Czytaj więcej...W czwartek 29 lutego wolontariusze spotkali się, aby wspólnie spędzić popołudnie podczas zajęć integracyjnych. Uczniowie podzielili się na dwie grupy, z których każda przez półtorej godziny przygotowywała „escape room”. Po poczęstunku zespoły ruszyły do przygotowanych dla nich „escape roomów”. Wolontariusze, aby uwolnić się z sali musieli odczytać zaszyfrowane wiadomości, wykonać zadania i odnaleźć klucz.

GALERIA FOTO fot.A.Mocek

Czytaj więcej...Tradycyjnie w okresie świąteczno-zimowym,  choć w tym roku raczej w wiosennej aurze, odbył się kolejny już 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Czaczu. Od 26 lat gramy w Czaczu dla WOŚP, w tym roku generalnym organizatorem był Wolontariat Zespołu Szkół w Czaczu. Do organizacji finału bardzo aktywnie włączyły się liczne organizacje takie jak: Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Czaczu „Aktywni dla dzieci”, Rada Rodziców, Koło Gospodyń Wiejskich „Czaczanki”, ale także tradycyjnie już OSP w Czaczu i UKS „Grom Czacz” i wiele innych.

GALERIA FOTO fot.P.Konieczny

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Tradycją finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są oczywiście licytacje. My w Czaczu także co roku  otrzymujemy od sponsorów wiele ciekawych i bardzo cennych fantów na licytację. Nie inaczej będzie i w tym roku. 28 stycznia zapraszamy wszystkich z bliska i z daleka na nasz finał. Oprócz wrażeń duchowych podczas występów oraz przysmaków i  słodkości, którymi będzie można się raczyć tego niedzielnego popołudnia, oferujemy także odrobinę emocji podczas loterii i licytacji. fot.P.Konieczny

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Kolejny raz gramy w Czaczu razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieramy na leczenie płuc po pandemii koronawirusa. Również tym razem czeka na Państwa dużo atrakcji. Dzięki sponsorom i rodzicom uczniów naszej szkoły zorganizowana będzie licytacja oraz loteria fantowa. W dzień finału tj. 28 stycznia w sali Domu Wiejskiego czas umilać będą występy przygotowane przez uczniów oraz zaproszeni goście. W niedzielę od rana, przed kościołem będzie kwesta do puszek oraz kiermasz ciast, na którym będzie można kupić pyszne ciasta przygotowane przez rodziców uczniów naszej szkoły. Sprzedażą zajmą się panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Czaczanki”.

Imprezy jednak zaczynamy już w piątek. Późnym popołudniem zapraszamy do Domu Wiejskiego w Czaczu na gimnastykę poświąteczną „ABS z Dominikiem”. Ćwiczymy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – pilates i aerobic. Zapraszamy wszystkich chętnych. W sobotę o godz. 16.00 w sali DW w Czaczu - „ Rowerowanie dla WOŚP – kręcimy kilometry”. W niedzielę na boisku UKS Grom Czacz odbędzie się turniej piłki nożnej. Zapraszamy także na nordic walking – spacer z kijami lub bez oraz pokaz pierwszej pomocy. Będzie też można odwiedzić strażnicę OSP. Przez cały czas trwania finału zachęcamy do korzystania z kawiarenki, w której będzie można kupić napoje, ciastka, gofry oraz frytki. OSP w Czaczu zaserwuje kiełbaski i gorącą zupę. W sąsiednich miejscowościach kwestować będą strażacy z OSP w Karśnicach.

Szczegóły na plakatach w galerii foto oraz na facebooku. Nie może nas zabraknąć w tym dniu. Pomagamy przez dobrą zabawę, Każda złotówka ma duże znaczenie.

GALERIA FOTO Autorką grafiki na plakatach jest p. I. Konieczna

Czytaj więcej...We wtorek 5 grudnia wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili podopiecznych DPS Jarogniewice, by spędzić wspólnie czas.

Graliśmy w gry planszowe oraz rozmawialiśmy przy słodkim poczęstunku. Z okazji zbliżających się świąt bożonarodzeniowych przekazaliśmy zebrane przez Samorząd Uczniowski rękawiczki i skarpetki oraz wręczyliśmy własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.

Dziękujemy również paniom Milenie Jagodzińskiej, Katarzynie Handke oraz Magdalenie Franek - Dalaszyńskiej za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu oraz wszystkim osobom ze Stowarzyszenia "Aktywni dla Dzieci", które upiekły lub zakupiły ciasto na tę okazję.

GALERIA FOTO fot.A.Mocek

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...W dniach od 13 listopada do 17 listopada 2023 roku uczennice klasy 6a - Maria Domagała, Zofia Nowak, Marianna Kobiałka i Marta Walachowska zorganizowały zbiórkę karmy dla bezdomnego psa błąkającego się nieopodal naszej szkoły.
Psiak błąka się już blisko trzy lata, najpierw był widziany w okolicach Ponina, sypiał na farmach, a potem przybłąkał się pod naszą szkołę. Jakiś czas temu zauważyłyśmy, że pewna Pani psiaka dokarmia, więc niedługo po tym zapytałyśmy się Jej, czy mogłybyśmy zorganizować zbiórkę i czy chciałaby go nadal dokarmiać, bo tylko Jej psiak się nie boi. Okazało się również, że psiaka nazwała Klara i że zapewniła jej środki na odrobaczenie.
Zbiórka wystartowała w poniedziałek 13 listopada, a we wtorek był już pełen karton z jedzeniem dla Klary. Każdego dnia tak wyglądało, co nas bardzo ucieszyło. Dziękujemy nie tylko uczniom szkoły podstawowej, ale i przedszkolakom, którzy również przyłączyli się do zbiórki. Klara też z całego serca dziękuje, bo wie, że już nie zazna głodu. fot.M.Kobiałka