Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W sobotę 16 czerwca 2024 roku na stadionie miejskim w Śmiglu odbyły się XXIX Otwarte Biegi Przełajowe Śmigla dla uczniów szkół podstawowych. 334 uczniów klas I – VIII ze wszystkich szkół z Gminy Śmigiel rywalizowało na dystansach 300 m, 800 m, 1000 m oraz 1500 m. Uczennica klasy 2 HANNA DALASZYŃSKA zajęła I miejsce w biegu dziewcząt na 300 m. fot.M.Biegańska

Czytaj więcej...Sobotnie przedpołudnie duża, bo aż 47-osobowa, grupa uczniów naszej szkoły spędziła na terenie stadionu miejskiego w Śmiglu. Było to czerwcowe, gminne święto biegania. Udział wzięli reprezentanci od klasy 1 do 8 każdej ze szkół gminy Śmigiel. Miłośnicy biegania zmierzyli się na różnych dystansach. Od 300 do około 1200 metrów. Podczas losowania nagród, spośród wszystkich biorących udział w zawodach, szczęście uśmiechnęło się do Ksawerego. To on wyjechał w tym dniu z nową hulajnogą.  Zadowoleni, ale i zmęczeni czerwcową upalną pogodą, wróciliśmy do szkoły. Do zobaczenia za rok.

GALERIA FOTO fot.M.Adamczak

Czytaj więcej...W pierwszej dwudziestce w finale Mistrzostw Województwa zakończył swoje zmagania biegowe Olivier Firlej.

Po raz pierwszy uczniowie klas IV i młodszych mogli zmierzyć się na dystansie 800 metrów. Olivier podczas Mistrzostw Powiatu w Biegach Przełajowych zdobył tytuł Mistrza Powiatu w swojej kategorii wiekowej i tym samym zakwalifikował się do finału wojewódzkiego. W Żerkowie na starcie pojawiło się 202 uczestników. Dystans był krótki, a trasa zróżnicowana i wymagająca. Olivier (po chorobie) po raz pierwszy w swojej karierze biegł z najlepszymi zawodnikami z województwa wielkopolskiego i ukończył bieg na wysokim 19. miejscu.

Gratulujemy! I życzymy jeszcze wielu udanych startów! fot.M.Firlej

Czytaj więcej...W dniu 23 marca w Raszkowie rozegrano Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek i Młodzików. Lena Adamczak z klasy 4 w turnieju eliminacyjnym pokonała wszystkie zawodniczki i awansowała do Mistrzostw Polski w Sępólnie Kraińskim, które odbędą się w dniach 03-05 maja 2024 r. Warto zaznaczyć, że Lena jest jeszcze Żaczką, a pokonała zawodniczki starsze od siebie.

Ponadto zawodniczki w składzie: Lena Adamczak, Maria Marcinkowska, Gabriela Marcinkowska, wzięły udział w Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski i zajęły IV miejsce, pokonując Oborniki.

Kolejnego dnia 24 marca Lena Adamczak i Natalia Żelek reprezentowały powiat kościański w Mistrzostwach Wielkopolski Ludowych Zespołów Sportowych i razem z zawodnikami ze Śmigla i Czempinia zdobyły II miejsce. Natomiast Lena Adamczak w w/w mistrzostwach zdobyła IV miejsce indywidualnie. Potrójny sukces tak młodej zawodniczki jest godny podziwu, dlatego gratulujemy Lenie oraz wszystkim zawodniczkom i zawodnikom biorącym udział w mistrzostwach, życząc im dalszych sukcesów sportowych.

GALERIA FOTO fot.M.Adamczak

Czytaj więcej...W minionym tygodniu dziewczęta, które wcześniej zakwalifikowały się na Mistrzostwa Województwa w Tenisa Stołowego, ruszyły do Obornik Wielkopolskich, by zmierzyć się z przeciwniczkami. Lena Adamczak, Gabriela Marcinkowska oraz Maria Marcinkowska rozegrały w środę w sumie 6 spotkań. Najpierw były to mecze w grupach, a mecze późniejsze toczyły się o miejsca na podium. Ostatecznie po ciężkich bojach, a dodać należy, że poziom był bardzo wyrównany, dziewczyny zajęły wysokie 6 miejsce.

Piątkowy wyjazd, w którym uczestniczyły Patrycja Myszuk oraz Natalia Żelek, był bardzo nerwowy. Ostatecznie, na 12 drużyn, dziewczyny zajęły 3 miejsce. Należy dodać, że chyba nikt w szkole grający w tenisa stołowego w zawodach rangi szkolnej nie zajął tak wysokiego miejsca. Pragnę jeszcze podziękować panu Markowi Maślakowi za pracę z uczennicami i cenne uwagi. A Lenie, Gabrysi, Marysi, Patrycji, Natalii gratuluję sukcesów!

GALERIA FOTO fot.B.Maćkowska

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Miło nam poinformować, że Rada Rodziców sfinansowała projekt i zakup 30 koszulek sportowych dla uczniów Zespołu Szkół w Czaczu. Koszulki służyć będą dzieciom podczas reprezentowania szkoły w zawodach i konkursach międzyszkolnych. Dziękujemy Pani Barbarze Maćkowskiej za współpracę przy realizacji projektu.

GALERIA FOTO fot.J.Kobiałka

Czytaj więcej...Piątek 26 stycznia był dniem, w którym uczniowie i uczennice z klas 7 udali się autobusem do Śmigla. W tamtejszej hali sportowej odbywały się Mistrzostwa Gminy w Unihokeju. Na zawodach stawił się komplet reprezentacji każdej ze szkół. Dziewczęta rozegrały pierwszy mecz z uczennicami z Bronikowa. Potyczki były bardzo zaciekłe. Nasza reprezentacja dziewcząt zajęła ostatecznie 1 miejsce i uzyskała tytuł Mistrzyń Gminy w Unihokeju. Chłopcy zajęli miejsce trzecie. Za rok spotkamy się ponownie.

GALERIA FOTO fot.P.Myszuk

Czytaj więcej...W sobotę  27 stycznia 23-osobowa grupa młodzieży udała się do Łodzi. W hali Atlas Arena odbywały się międzynarodowe zawody lekkoatletyczne. W zawodach uczestniczyli znani polscy lekkoatleci, między innymi Piotr Lisek- skoczek wzwyż, Ewa Swoboda  - znana polska sprinterka. Zawodnicy biegali na dystansie 60 metrów, 60 metrów przez płotki, skakali wzwyż, skakali o tyczce, pchali kulą. Nasi uczniowie mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia z zawodnikami oraz uzyskania autografów.

Liczymy, że dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta i Gminy Śmigiel oraz biletom ufundowanym przez pana senatora Wojciecha Ziemniaka weźmiemy udział i w przyszłym roku w tego rodzaju imprezie.

GALERIA FOTO fot.B.Maćkowska

Czytaj więcej...W minioną środę dwie uczennice naszej szkoły brały udział w mistrzostwach rejonu w drużynowym tenisie stołowym. Wyjazd okazał się dużym sukcesem. Uczennicom towarzyszył trener p. Marek Maślak, który udzielał  niezbędnej pomocy merytorycznej.

Patrycja Myszuk i Natalia Żelek zajęły 1 miejsce i tym samym wywalczyły udział w rozgrywkach na poziomie wojewódzkim. Do tego czasu po stronie dziewcząt praca, praca, a w styczniu czas na pokaz swych umiejętności. Życzymy powodzenia!

GALERIA FOTO fot.M.Maślak

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W minioną środę drużyna dziewcząt w składzie: Lena Adamczak, Gabriela Marcinkowska oraz Marysia Marcinkowska wywalczyły awans do rozgrywek na poziomie wojewódzkim. Tenis stołowy na takim poziomie wymaga posiadania dużych umiejętności. A te umiejętności zawodniczki na co dzień szlifują w klubie GLKS Orlęta Czacz pod okiem pana Marka Maślaka. Do rozgrywek wojewódzkich zostało jeszcze trochę czasu! Życzymy powodzenia! fot.M.Maślak

Czytaj więcej...W sobotę 16 września odbył się kolejny już z rzędu Bieg Olimpijski w Racocie, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami  p. Barbarą Maćkowską i p. Magdaleną Adamczak. W biegu brało udział blisko 1000 osób. 5-kilometrową trasę można było przejść, przebiec lub przejść z kijkami. Wszyscy nasi uczniowie ukończyli bieg z bardzo dobrymi wynikami. Następnie po biegu i małym poczęstunku odbyło się losowanie głównych nagród. Z dwudziestu rowerów, jeden przyjechał do Czacza.   

GALERIA FOTO fot.M.Adamczak