Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...Dobiegła końca realizacja innowacji pedagogicznej „Sensoryczne wtorki w przedszkolu” w grupie 4-latków. Podczas zajęć stwarzano sytuacje niezbędne do stymulacji bazowych systemów sensorycznych, do których zaliczyć można zmysł: dotyku, przedsionka i propriocepcji, ale również pozostałe zmysły tj. wzrok, słuch, smak i węch. Dostarczając dzieciom zróżnicowanych bodźców sensorycznych wspierano ich rozwój pod kątem prawidłowej integracji sensorycznej.

GALERIA FOTO fot.J.Lewandowska

Czytaj więcej...Dzień Rodziny to wspaniały czas dla rodziców i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Z tej okazji, 15 czerwca,  przedszkolaki z Czacza zaprosiły swoich najbliższych do wspólnej zabawy.

Na początku swoje umiejętności zaprezentowały dzieci uczęszczające na zajęcia rytmiczne pod okiem p. Magdaleny Sforek. Następnie dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Rodzinka”, którą w ostatnim czasie intensywnie ćwiczyły. Rodzice z dziećmi brali udział w zajęciach sportowych: skakali w workach, pokonywali tor przeszkód, „sadzili ziemniaki” , a także przenosili jajko na łyżce.

Na gości czekała kawa, słodki poczęstunek oraz ścianka do pamiątkowej fotografii. Emilka, absolwentka naszego przedszkola, a zarazem siostra Gabrysi i Wojtka, skręcała dla dzieci balony oraz wykonywała tatuaże, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na końcu zaprezentowały się dzieci uczęszczające na zajęcia taneczne prowadzone przez Szkołę Tańca „Poezja”. Pani Karolina Tomkowiak sprezentowała każdej grupie kiść balonów z helem, która uatrakcyjniła pamiątkową fotografię.

Dziękujemy Wam, Kochani Rodzice, za miło spędzony czas! Szczególne podziękowania dla p. Karoliny Tomkowiak, mamy Gabrysi i Wojtka, za przygotowanie kącika z tatuażami i balonami, a także balony z helem.

GALERIA FOTO fot.K.Wrzosek

Czytaj więcej...13 czerwca 2024 r. odbył się przedszkolny konkurs o zdrowiu. 3-osobowe drużyny reprezentowały każdą grupę w części teoretycznej. Dzieci brały udział w quzie, odpowiadały na pytania, układały puzzle, wypełniały kartę pracy. W drugiej, praktycznej części konkursu zaangażowano wszystkie dzieci. Przedszkolaki rzucały woreczkiem do celu, poruszały się slalomem z piłką, a także układały na kartce przybory do mycia zębów. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą, za co każde dziecko zostało nagrodzone.

Dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu w Śmiglu oraz innym zewnętrznym podmiotom za nagrody.   

GALERIA FOTO fot.K.Wrzosek

Czytaj więcej...11 czerwca grupa Myszek udała się na warsztaty do Filii Bibliotecznej w Czaczu. Tematem przewodnim zajęć było bezpieczeństwo podczas wakacji. 4-latki uważnie słuchały wiersza pt. “Bezpieczne wakacje” oraz bajki pt. “Przygody Fenka. Numer alarmowy. Bezpieczeństwo”, wypełniały karty pracy, a w ramach realizacji innowacji "Sensoryczne wtorki w przedszkolu" wykonały sensoryczną plażę.

GALERIA FOTO fot.J.Lewandowska

Czytaj więcej...14 maja 2024 r. dzieci z grupy Myszki odwiedziły bibliotekę szkolną Zespołu Szkół w Czaczu. Podczas wizyty dzieci miały okazję zwiedzić bibliotekę i zapoznać się z dostępnymi zbiorami. Najbardziej interesującym dla nich działem okazał się ten z bajkami i książkami dla najmłodszych czytelników. Dzieciom bardzo podobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które chętnie oglądały i komentowały.
Serdecznie dziękujemy Pani Beacie Wąsik za umożliwienie dzieciom odwiedzenia biblioteki szkolnej, miło spędzony czas i przekazaną wiedzę.  

GALERIA FOTO fot.J.Lewandowska

Czytaj więcej...W maju i czerwcu odbyły się kolejne spotkania koleżeńskie grup dzieci 3-letnich i 4-letnich. Podczas tych zajęć dzieci brały udział w eksperymentach, które pobudzały dziecięcą ciekawość na temat otaczającego świata, stymulowały zmysł dotyku, wzroku, słuchu, równowagi. Dzieci poznały “chemiczną pompkę do balonów”, zobaczyły “magnetycznego jeża” i “węglowe węże”, a także “pompkę wodną” I “pożeracza magnesów”.

GALERIA FOTO fot.J.Lewandowska

Czytaj więcej...31 maja dzieci z grup Motylki, Myszki, Pędzące Żółwie i Misie wybrały się na wycieczkę i odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne "Stara chata u Kowola".

Przedszkolaki bawiły się dawnymi zabawkami, poznały pracę kowala oraz obcowały ze zwierzętami. "Wujek Krzysiu" wykuł dla nas podkowę szczęścia, a "ciocia Halinka" poczęstowała pysznymi rogalikami. Wielką atrakcją był przejazd przyczepą ciągniętą przez traktor. Dzieci zajadały się również hot dogami własnej roboty. Dzień ten był pełen fascynujących odkryć i wrażeń.

GALERIA FOTO fot.K.Wrzosek

Czytaj więcej...24 maja grupy przedszkolne Myszki i Motylki wybrały się na zajęcia edukacyjne z cyklu KinoPrzedszkole.

W Kościańskim Ośrodku Kultury czekała na nas pani Ola, dzięki której w niezwykły sposób zgłębiliśmy temat "Jestem Ok taki, jaki jestem". Dzieci były bardzo zainteresowane. Wyjazd ten zostanie na długo w naszej pamięci.

GALERIA FOTO fot.B.Ziegler

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

 

Kochane Mamy,

składamy Wam najlepsze życzenia,

aby spełniły się Wasze marzenia 🦋

fot.B.Ziegler

Czytaj więcej...W grupie MYSZKI odbyło się spotkanie z panią Martą, mamą Wojtka, która jest pomocą stomatologiczną. Celem wizyty była rozmowa na temat konieczności dbania o higienę jamy ustnej oraz przełamanie obaw przed wizytą u stomatologa.

Dzieci dowiedziały się co to jest próchnica, jaki negatywny wpływ ma na zęby mleczne oraz stałe, a także jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą. Miały też okazję poćwiczyć prawidłowe mycie zębów na zestawie "dużej szczęki". Dziękujemy pani Marcie za wizytę i poświęcony czas. Mam nadzieję, że teraz przedszkolaki nie będą czuć lęku przed wizytą u stomatologa.

GALERIA FOTO fot.M.Grzelczyk